Salı, Aralık 29, 2020

Düğüne Giderken Ne Giymemeliyiz

Düğün kıyafetini seçmek her zaman kolay değildir, bu yüzden size yardımcı olmak için buradayız.   Düğünler gittikçe kıyafetler hakkında gittikçe artıyor . Ancak bu, ne istersen giyebileceğin anlamına...
Ana Sayfa Sağlıklı Yaşam Yoga’nın 7 Fitness Faydaları

Yoga’nın 7 Fitness Faydaları

0

Yoganın herhangi bir spora faydaları var mı? Birçok insan kendilerini bu soruyu sorarken bulur. Kısacası, yoganın birçok fitness yararı vardır ve kesinlikle çeşitli nedenlerden dolayı denemenize ve fitness rutininize entegre edilmeye değer.

Yoga, Hindistan’da ortaya çıkan eski bir disiplindir. Bu hem manevi hem de fiziksel bir uygulamadır. İnsanlar genellikle yoganın yavaş olduğunu ya da yeterince esnek olmadıklarını düşünürler, ancak, yoga yapamayacağınız çok fazla zindelik fitness faydaları vardır. Yoga birçok kavram yanılgısı taşır ve yoga yapmak fitness hedeflerinize fayda sağlayabilir. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, yogierin %79’unun koşma,bisiklete binme ve halter gibi diğer egzersiz biçimlerine katıldığı tespit edildi. Yoga, fitness rutininizi ve fitness hedeflerinizi tamamlayabilen bir uygulamadır ve nedenini araştıracağız…

Heather Jenson'un yogaya sağladığı faydalar

Yoganın sağlığa yararları nelerdir?

Esnekliğinizi artırır

Yogadaki pozlar sıklıkla kaslarınızı uzatacak ve sonuçta esnekliğinizi artıracaktır. Sık sık spor salonuna giderseniz, kaslarınızın çok gergin ve gergin olabileceğini hissedebilirsiniz. Yoga kasları uzattığından, sırayla, bu, ilgili eklemlerde sahip olduğunuz hareket aralığını iyileştirecektir. Artan esneklik eninde sonunda sertliği azaltır ve egzersiz yaparken daha fazla hareket kolaylığı sağlar. Ayrıca, spor salonunda kendinize zarar verme olasılığı daha düşük olacaktır. Gelişmiş esneklik spor salonundan sonra kas iyileşmesini hızlandırabilir .

Kas kuvveti oluşturur

Amerikan yoka uygulayıcılarının %73 ‘ünün fiziksel olarak güçlendiklerini söylediğini biliyor muydunuz? Birçok yoga pozu bacak kuvveti, üst vücut kuvveti ve çekirdek kuvveti gerektirir. Bu nedenle, yoga vücudunuzun her yerinde kas gücünü artırmak için harika bir uygulamadır. Pozların çoğu, kaslarınızı güçlendirir ve vücut ağırlığınızı kullanır. Örneğin, Sandalye Pose kol ve bacak kaslarını çalıştırırken, Boat Pose absinizi güçlendirir.

Kan akışını arttırır

Vücudun etrafındaki kan akışının dolaşımındaki herhangi bir artış, kandaki oksijen seviyelerini arttırır ve beyine ve vücudunuzun sağlığı için önemli olan diğer hayati organlara giden kan akışını arttırır. Sonuçta, sağlıklı bir kan akışı, toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olabilir ve vücudunuza besin ve enerji sağlar Yoga, vücuttaki kan akışını arttırdığı bilinmektedir. Geliştirilmiş kan dolaşımı ayrıca sağlıklı bir cilde ve saça yardımcı olabilir, bu da ek bir yarar sağlar.

Bakiyenizi iyileştirir

Birçok yoga pozu, Ağaç Poz ve Yarım Ay Poz gibi denge gerektirir. Dengenizi arttırmak, ağırlık kaldırma spor rutininize yardımcı olabilir. Dengenizi arttırmak, spor salonunuzun rutinine faydalı olacaktır, çünkü kas dengesizliği spor salonundaki yaralanmaların ana nedenlerinden biri olabilir.

Karina Elle'nin yogaya sağladığı faydalar

Çekirdeğini güçlendirir

Birçok yoga pozu çekirdeğinizi meşgul eder ve Plank Pose, Üç Bacaklı Aşağıya Doğru Köpek ve Kartal Pose gibi absinizi güçlendirir. Güçlü bir çekirdek, iyi düzenlenmiş bir spor rutininin önemli bir yönüdür. Yapabildiğiniz yerlerin sayısını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü çekirdek kasları dansçılar ve koşucular gibi birçok sporcu için önemlidir; zira zayıf bir çekirdek yorgunluk, yaralanma ve sırt ağrısına neden olabilir.

Nefes almanıza yardımcı olur

Yoga yapmak da nefes almanıza yardımcı olabilir. Bazı yoga uygulamalarında, zorlayıcı pozlar tutarken nefes alma teknikleri uygularsınız. Çoğu koşucu yoga uygulamalarını, nefes alıp vermeyi nasıl kontrol edeceğini öğrenmek için uygular.

Duruşunuzu geliştirir

Kötü duruş sırt problemlerine, boyun problemlerine ve diğer kas ve eklem problemlerine neden olabilir. İyileştirilmiş duruş, yoganın fitnes yararlarından bir diğeridir. Duruşunuzu geliştirirseniz, egzersizlerinizden daha fazlasını elde edersiniz. İyi bir duruşla, ağırlıklarınızı doğru tutmanız ve kas gücünü artırmanız daha olasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz