İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler, Ceviz Kabuğu İle Tüy Azaltma, Nane Çayı, Limon Suyu Ve Tuz

 

Kadınların en büyük sıkıntılarından biri olan tüyler özellikle yaz aylarında çok daha sinir bozucu bir hale dönüşüyor. Kış aylarında saklamanın bir yolu bulunan tüylerin yaz mevsimi geldiğinde kaçacak hiçbir deliğinin bulunması kadınları türlü yollara sevk ediyor. Düzenli ağda ya da epilasyon ise bu yöntemlerin başında yer alıyor. Fakat bu yöntemler ne yazık ki hiçbir zaman tam olarak kesin sonuç verecek diye bir şart yok. Bu yöntemlerin yanında vücudunuza uygulayacağınız doğal yöntemler ile kıl köklerini güçsüzleştirerek tüylenme oranında ciddi bir azalma sağlayabilirsiniz.İşte istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal yöntemler.

 

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Öneriler

Bal, Limon Ve Toz Şeker Kürü

Bal, limon ve toz şekeri bir kap içerisinde iyice karıştırın. İyice karışmış olan bu karışımı hafif bir oranda ısıtın ve istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgeye uygulayın. Sonrasında tüylerinizi bir selofan aracılığı ile çekin. Burada önemli olan husus ise vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin çok uzun olmaması. Etkili bir yöntem olmasına karşın bu yöntemin bir miktar acı verdiğini de unutmamalısınız.

İstenmeyen Tüyler İçin Ev Yapımı Peeling

Bir kap içerisine zerdeçal tozu, besan unu ve su koyarak iyice karıştırın. Ortaya hamur kıvamı çıkacaktır. Bu hamuru vücudunuzdaki tüylenmenin olduğu yerlere sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra su ile durulayın. Düzenli olarak yapıldığında vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Limon Suyu Ve Tuz

,

5 yemek kaşığı limon suyu ve 2 tatlı kaşığı tuzu karıştırarak krem kıvamına getirin. İşleme başlamadan önce tüylerinizi kökünden alın. Bunun için ağda, epilasyon ya da cımbız tercih edebilirsiniz. Sonrasında bu karışımı 3 gün boyunca tüy köklerinize yedirerek masaj yaparak sürün. Bu karışımı her ağda ya da epilasyondan sonra 3 günlük kullanımlar ile gerçekleştirdiğinizde bir süre sonra tüylerinizin çıkmadığını göreceksiniz.

Soğan, Sarımsak Ve Siyah Merhem Mucizesi

1 adet soğanı ateşte iyice ısıtarak köz haline getirin. Sarımsağı ise bir rende yardımı ile rendeleyin. Siyah merhem ile rendelediğiniz sarımsağı karıştırarak vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. Sonrasında ise üzerinde köz haline getirdiğiniz soğanı koyun ve bir süre bekletin. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca her gün düzenli olarak yapmanız ise oldukça önemli. Bir hafta sonunda vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin azaldığını hatta gözle görülür bir şekilde yok olduğunu fark edebilirsiniz.

Nane Çayı

Nane çayının da tüyleri azalttığına dair birçok düşünce mevcut. Normal bir çay gibi demlenen nane çayını tüylerinizi yeni aldığınız bölgelere düzenli olarak sürerek istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ceviz Kabuğu İle Tüy Azaltma

Ceviz kabuklarını kurulayın ve yeşil kısmını kullanmayın. Ceviz kabuklarını yakın. Sonrasında bu küllere bir miktar su ekleyin. 12 saat boyunca hareketsiz bir şekilde bir kap içerisinde bekletin ve bir pamuğa emdirin. Vücudunuzda istenmeyen tüy olan bölgelere bu karışımı uygulayın. Düzenli bir kullanım ile sonuç alacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz