Selülit Nasıl Geçer ? – Selülitlerden Kurtulmak İçin:

0

Selülit Nasıl Geçer ?

Selülitlerden Kurtulmak İçin:

Selülit kadınların güzelliğini ve sağlığını tehdit eden büyük bir sorundur. Selülitlerden kurtulmanın yolları arasında estetik operasyonlara başvurmadan evvel, rutin hayatınızda küçük dokunuşlar yaparak güzel neticeler alabilirsiniz. Genelde kilo sorunu olan insanlarda olduğuna inanılır ancak bu son derece sığ bir düşüncedir. Zayıf şahıslarda hem de ünlü mankenlerde bile yer alır. Örneğin: Claduia Schiffer.

Yanlış beslenme, cilt altında biriken toksinler gibi sebepler selülit oluşumunun başlıca sebepleridir. Elbette doğru beslenme ve sporun yanı sıra, liposuction, lipoliz ve benzeri tekniklerde bu istenmeyen görüntüden kurtulmak için önemli ve tanınan metotlardır.

Düşünülenin aksine cilt altında biriken yağların yalnızca diyet ve sporla eritilmesi pek mümkün değildir.

Peki ne yapmalıyız ?:

Öncelikle yaz aylarında olduğumuz şu zamanlarda günde en az 2 litre su içmekle vücudumuza bir iyilik yaparak başlamalıyız işe. Daha sonra bitkisel detokslarla uygulamayı bir tık daha ilerletmeliyiz. Meyve ve sebze tüketiminin hayati önem taşıdığını aklımızdan çıkarmamalıyız. Hamburger, kızartma türü yiyeceklerden, gazlı içeceklerden uzak kalmamız gerekir. Elbette alkol ve sigara tüketimini yapabiliyorsak tamamen bırakmalı en kötü ihtimalle en az seviyeye çekmeliyiz.

Duş ardından mümkünse problemli bölgeye masaj yapmalı ve olabildiğince soğuk suda kalmalıyız. Bir başka önemli konu ise kıyafetlerimizin özellikle iç çamaşırlarımızın pamuklu olması gerektiğidir.

Mümkün olabildiğince C vitamini içeren yiyeceklerden meydana gelen bir menü hazırlamalı ve bunu masamızdan hiç eksik etmemeliyiz. Keten tohumu ve mümkünse ev yapımı yoğurt, ev yapımı turşu tüketmeli, semiz otu ve maydanozu her öğün yemeli, çiğ yiyemiyorsak eğer, yiyeceklerimizin içine katmalıyız. Lifli yiyecekler evimizden katiyen eksik olmamalıdır.

Et yemek durumundaysak vücuttaki alkali dengesini korumak için yanında kesinlikle yeşil sebze ya da salata tüketilmelidir. Unutulmamalıdır ki selülit oluşumunda vücudun asit ve alkali dengesini sağlamak bize kolaylık sağlayacaktır.

Kırmızı acı biber Yemenin bedeni ısıttığı ve kan dolaşımını artırdığı klinik deneylerle ispatlanmıştır.

Elbette yarım çay bardağına eklenilen on damla ardıç yağının da bir ay sonra ki muhteşem tesiri gözlerden kaçmayacaktır.

Elma sirkesi de çok faydalıdır. Evde çok basitçe yapabileceğiniz elma sirkesinin mucizelerini görebileceğiniz küçük bir tarif selülit oluşumunu nerdeyse yok edecektir.

Yarım çay bardağı su ve bir su bardağı ev yapımı elma sirkesini problemli bölgenize damla damla sürün. En az bir saat süresince bu işlemi yapmaya devam edin. Bu metot her gün günde en az iki kez yapıldığında selülitli bölgenin düzeldiğini fark edeceksiniz ve gözlerinize inanamayacaksınız.

Ev yapımı elma sirkesini her sabah aç karnına içtiğinizde de bedeninizdeki toksitlerden hızlı bir şekilde kurtulacaksınız.

Su ile elma sirkesini yarı yarıya karıştırın. İsterseniz içerisine balda ekleyebilirsiniz. Karışımı selülitli bölgeye sürün ve yarım saat bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu tekniği dilediğiniz neticeleri alana kadar günde iki defa tekrarlayabilirsiniz.

Spor İle Selülit Gider Mi ?

Her gün en az yarım saat, kendimizi çok fazla yormayacak aktivitelerde bulunmalıyız. Bunun için illa ki pahalı spor salonlarına yazılmaya gerek yok. Her gün en az yarım saat tempolu bir yürüyüş bile problemli bölgenizde gözle görülebilir düzelmeler sağlayacaktır. Fakat unutulmamalıdır ki, yürüyüşte olsa koşu da olsa kesinlikle her gün belli tempoda ve düzenli uygulanması şarttır.

Yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durulması gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Dans Selülit Oluşumunu Engeller!

İşte çok çok bilinmeyen ancak oldukça keyifli bir teknik daha. Spor yapmaya hem de yürüyüşe bile zamanınız yok mu? O durumda evde müzik açarak dans edebilirsiniz. Konunun uzmanları özellikle Latin dansları ve tangonun selülit oluşumuna karşı bire bir olduğunu söylemektedirler. İnternette arama motorlarına latin danslar yazdığınızda bir çok örnek bulabilirsiniz.

Güney Amerikalı kadınlar gergin vücutlarını müziğe borçlu olabilirler mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz