Okul makyajı, Lise Makyajı, Okul makyajı abartılmadan nasıl yapılır, Doğal makyaj, sade makyaj

Öncelikle şunu söyleyerek başlamalıyım ki;

Makyaj okul çağındaki çocuklar için uygun değil. Ancak abartıya kaçmadan elbette yapılabilir.

• İlk olarak; Yüzünüzü yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Kişisel havlunuz yoksa kesinlikle kağıt havluyla kurulamalısınız. Bu hijyenik olarak daha sağlıklı.

Yüz Kurulama

• Okul makyajı olduğu için fondöten uygun olmayacaktır. Bu yüzden ten renginize uygun BB Krem kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu cild tonunuzu eşitler ve kusurlarınızı kapatır.

BB Krem

• Artık göz makyajınıza geçebilirsiniz. Okul makyajına göre abartılı olmayacak şekilde göz farı sürebilirsiniz. Dikkat çekmemesi için ten rengi veya turuncu far kullanabilirsiniz. Bu işlemin ardından kirpik diplerinize eyeliner çekebilirsiniz. Gözleriniz küçükse beyaz göz kalemi sürün. Gözlerinize canlılık katmak içinse siyah göz kalemi idealdir.

• Vee tabiki, göz makyajının olmazsa olmazı Rimel! Doğru maskarayı bulduysanız eğer, beni maskara etme ! çok şanslısınız. Benim önerim silikon fırçalı rimeldir. Kıl fırçalı olanlar, beni kıl etmiştir ! Kirpiklere hacim verir ama yapıştırır.. Eğer kirpik tarayıcınız varsa, sürdükten sonra kurumadan tarayın. Böylelikle ayrılacaktır. Sevenleri ayırmayalım ! Silikon fırçalar ise kıvırır ve aynı zamanda uzatır. Ancak yeterli hacim vermez. Kirpiklerinizi gür göstermek istiyorsanız iç kirpik dibine siyah kalem çekin. Okul makyajımızın göz makyajı kısmı tamam!

İç Kirpik Dibinden kastımız ise bu. ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

• Son olarak dudaklar: Okulda olduğunuz için koyu veya açık renkleri önermiyorum. Yaşınıza uygun lipbalmlar, dudak parlatıcıları kullanabilirsiniz. Çok güzel canlılık veren lipbalmlar var.. ya da hafif renkli bir ruja parlatıcı sürebilirsiniz. Bu sizi daha ışıltılı gösterir.

EĞER LİSE ÇAĞINDAN KÜÇÜKSENİZ KESİNLİKLE MAKYAJ YAPMAYIN.

Umarım yazımızı beğenmişsinizdir. Soru, Sorun ve Önerileriniz varsa yorumlarda lütfen belirtin, gri renkli eğik yazılar espiri amaçlı yazılmıştır. Lütfen dikkate almayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz