Evde Mat Ruj Yapımı

Evde mat ruj yapabilirsiniz. Mat ruja para vermekte yada dışarda satılan rujlara güvenmekte sorun yaşıyorsanız evde ruj yapmak tam size göre.

Kozmetik trendlerini yakalamak için her zaman alışveriş yapıp para harcamak zorunda değilsiniz. Evde zaten elinizin altında olan malzemeleri kullanarak da modayı yakalayabilirsiniz. Evdeki malzemeleri kullanarak yapabileceklerinizden bir tanesi de mat ruj. Evde kendi mat rujunuzu yapabilirsiniz.

Mat ruj yapmak için ihtiyacınız olanlar;

  • Dudağınıza uygun bir makyaj fırçası,
  • Peçete,
  • Transparan pudra,
  • Ve tabi ki mat olmayan, herhangi bir ruj.

Öncelikle rujunuzu her zaman sürdüğünüz gibi uygulayın. Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız dudaklarınızı ruju taşırmamak için çerçeveleyin. Rujunuzu sürdükten sonra, dudaklarınızın arasına peçete yerleştirerek dudaklarınızı hafifçe bastırın. Bu işlem rujun fazlasını almaya yarayacaktır. Ardından rujunuzun üzerine bir makyaj fırçası yardımıyla transparan pudra sürün. Eğer transparan pudranız yoksa bunun yerine bebek pudrası da kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı tekrar birbirine bastırın ve pudrayı yayın.

Transparan pudra uygulamak, rujunuzdaki parlaklığı alacaktır. İşte mat ruj yapmak bu kadar basittir. Evdeki herhangi bir rujunuzu bu şekilde uygulayarak mat ruja dönüştürebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz