UMURSAMAMAZLIK

İlişki içinde hepimiz tartışmalar yaşarız. İlk dönemde bu tartışmaların ardından taraflar olumlu davranıp sorunu çözmeye çalışır. Bu durum değişmişse, tartışmalardan sonra taraflardan biri ya da her ikisi sorunu çözmek için uğraşmıyorsa, bir tarafın çabası hep karşılıksız kalıyorsa, basit şeyler büyütülüp kavga konusu haline getiriliyorsa alarm zilleri çalıyor demektir.

SÜREKLİ ÖFKE HALİ

Sevgilini yaptığınız her şeye sinirleniyorsa, bu siniri geçmiyorsa, düzeltmek için uğraştığınız da öfkesi daha da kabarıyorsa, bu öfkeyi bahane ederek sizinle günlerce küs kalıyorsa, hata sizde olmadığı halde bu küslük halinin geçmesi izin özür dilediğiniz halde bir işe yaramıyorsa, hatta işi zaman zaman şiddete kadar vardırıyorsa ilişkinizin üzerine bir bardak su içebilirsiniz.

AYRILIP BARIŞMAK

İlişkilerde yapılan en büyük hata budur. Her tartışmayı “Bitsin artık” diye tamamlayıp yolları ayırmak, birkaç gün sonra hiçbir şey olmamış gibi barışıp devam etmek ilişkiyi yıpratan en önemli unsurdur. Bunu alışkanlık haline getiren çiftler aslında daha ilk tartışmada ayrılmıştır ama uzatmaları oynamaktadır. Bu ayrılıkların biri mutlaka ‘son aylrılık’ olacaktır.

ELEŞTİRİ VE HAKARET

Sevgililerin birbirlerini beğenmedikleri davranışlarıyla ilgili eleştirmeleri normaldir. Ama bu eleştiri toplum içinde yapılıyorsa, sözler aşağılamaya ve hakarete kadar ulaşıyorsa, “Sen zaten ne anlarsın, yap da göreyim” gibi cümleler kullanılıyorsa sevgiliniz artık sizi küçümsüyor ve daha da önemlisi saygı duymuyordur. Saygı olmadan bir ilişki yürütülemez.

BEĞENMEMEZLİK

Görüntünüzü, giyim tarzınızı, saç şeklinizi daha önce çok beğendiği halde artık beğenmiyorsa, beğenmezliğini sık sık dile getiriyorsa, siz bir şey giyip ona “Nasıl olmuşum?” diye sorduğunuzda dönüp bakmıyorsa, baksa da herhangi bir yorumda bulunmuyorsa ya da “Tamam tamam olmuş işte” diyerek geçiştiriyorsa size ilgisi çok azalmış demektir.

AŞIRI KISKANÇLIK

Kıskançlık konusunda bitmek bilmeyen tartışmalar yaşanıyor ve taraflar birbirini baskı altında tutuyorsa, bireysel alanlara el uzatmalar, sosyal arkadaşlıklara karışmalar, cep telefonu karıştırmalar, e-mail ve facebook adreslerine gizlice girmeler başladıysa durum vahim demektir.

KONUŞMAKTAN KAÇINMAK

Sevgiliniz sürekli gizemli bir ruh haliyle dolaşıyorsa, gün içinde yaşadıklarıyla ilgili, işiyle ilgili konuşmuyorsa, konuyu açtığınızda hemen kapıyorsa, eskiden sizinle günlük olaylar, siyaset, dünyadaki gelişmeler gibi konularda konuşmaktan zevk alırken artık sizin söylediklerinizi “Hı hı”, “Evet öyle” gibi kısa cümlelerle geçiştiriyorsa, geçmiş olsun.

PAYLAŞIMIN AZALMASI

Birlikte geçirilen zamanın miktarı azaldıysa, gidilen yerlerden artık daha çabuk kalkılıyorsa, ortak bir şeyler yapmaktan kaçınılıyorsa, geleceğe dair planlar artık yapılmıyorsa, hatta tatil konusunda bile “Sonra konuşuruz” denilip geçiştiriliyorsa, cinsellik konusunda bencillik başladıysa, cinsellik geri planlara atıldıysa ilişkiniz sona yaklaşmış demektir.

YALANCILIK

Sevgiliniz yalan söyleme konusunda ustalaşmışsa, bu konuyu yüzüne vurduğunuzda gocunmuyorsa, bin kez yakaladığınız halde aynı yalanları söylemeye devam ediyorsa, hatta o güne kadar hiç bilmediğiniz bazı sırları ortaya çıkmış olmasına rağmen sizden özür bile dilemiyorsa, sizi gözden çıkarmış demektir.

ÖNEMSEMEMEK

Doğum günü, sevgililer günü, tanışma yıldönümü gibi özel günler unutuluyorsa, unutulmasa bile basit organizasyonlarla geçiştiriliyorsa, önem sırasındaki yeriniz değiştiyse, yani artık siz onun için birinci öncelikli değilseniz ve arada bir “Ayrılsak nasıl olur acaba?” gibi sorular ortaya atıyorsa terk edilmeyi beklemeden “Elveda” diyerek kendi yolunuza gidin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz