Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakım Maskesi Doğal yöntemlerle evde hazırlayabileceğiniz en etkili saç bakım uygulamalarından birisidir. Hindistan cevizi yağı maskesi ile kırıklar, dibi gelmiş boya görünümleri, yıpranmalar, dökülmeler, cansızlık gibi çoğu saç bozukluğunu onarabilirsiniz. Bu tarz problemleri hiç yaşamamak adına saçlara bakım gerçekleştirme, saçı ve saç derisini tanımak oldukça mühimdir. Saçlar bazı durumlarda daha […]

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakım Maskesi

Doğal yöntemlerle evde hazırlayabileceğiniz en etkili saç bakım uygulamalarından birisidir. Hindistan cevizi yağı maskesi ile kırıklar, dibi gelmiş boya görünümleri, yıpranmalar, dökülmeler, cansızlık gibi çoğu saç bozukluğunu onarabilirsiniz. Bu tarz problemleri hiç yaşamamak adına saçlara bakım gerçekleştirme, saçı ve saç derisini tanımak oldukça mühimdir.

Saçlar bazı durumlarda daha da kuvvetlenmesi ve beslenmesi için kendi yağı ile bunu gerçekleştirmektedir. Saç yağlandığı vakit kimyasal içerikli şampuanlar ile temizlemek saçın kendini beslemesine engel olmaktadır. Fakat her ürün ortamında bir oran kimyasal içerdiğinden dolayı, saçlarınıza en ideal bakım natural ürünler ile yapılmış olan bakım türüdür. Saçlarınıza evde kendinizin de hazırlayabileceği natural bakım maskeleri yapabilirsiniz. Saç bakımı için kendi hazırlayacağınız saç bakım maskesi hem daha itimat edilir hem de daha tesirli olacaktır. Saç bakımında bir numara olan Hindistan cevizi yağı saçı hem besler hem de canlandırır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI FAYDALARI

Hindistan cevizi yağı cilde, bedene bulunduğu gibi saçta da baya tesirli olan bir üründür. Bu yağ katı durumda bulunmaktadır. Kullanım amacıyla katı durumu tercih ediliyor ise kolaylıkla kullanılabilir. Katı halde kullanacağız. Fakat sıvı hal tercih edilmek isteniyorsa, mikrodalga fırında 1-2 dakika durdurmak ya da belli bir sıcaklığın altında 2-3 dakika tutmak yeterli olacak ve yağ katı durumdan sıvı duruma geçecektir. Hindistan cevizi yağı saça kullanıldığında, saç için önemli olan nem dengesini korur ve saçın sıhhatli bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saç kırıklarından ve sıksık kestirmekten şikâyet eden şahıslar için saç kırıklarını azaltmakta oldukça tesirli bir yağdır. Cansız solgun görünen saçlara da birebir olan bu yağ saça hapsettiği nemi koruyarak saça parlaklık verir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE YAPILAN SAÇ MASKELERİ

Saç için en ideal yağlardan biri olan Hindistan cevizi yağı, saça düzenli kullanımda büyük tesir bırakmaktadır. Saçınız için en tesirli saç maskelerinden birisidir ve kolaylıkla evde bu saç bakım maskesini hazırlayabilirsiniz. Peki evde saç maskesi nasıl hazırlanır? Hindistan cevizi yağı ile evde hazırlanan saç maskeleri aşağıda verilmiştir.

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi 

Sadece katı durumdaki 1 çorba kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı bütün saça masaj yaparak uygulanmalı ve normal saçlar için 30 dakika bekleterek yıkanmalıdır. Fakat saçlarınız çok kuru ise bu süreyi uzatabilir, sabaha kadar bir bone kullanarak saçınızda bu yağı durdurabilirsiniz.

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağının Mucizevi Karışımı

Zeytinyağı da saç bakımında oldukça tesirli bir yağdır. Saça parlaklık vererek, natural bir şekilde beslemektedir.

Bu maske için gerekli malzemeler

1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı

Uygulanışı

Bu iki malzemeyi karıştırarak saç kökleri de dahil kolaylıkla masaj yaparak saça uygulayabilirsiniz. Normal saçlara 15-20 dakikalık bir vakit yetmekte. Kuru saçlara ise 30 dakika yeterlidir.

Bal, Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Bal, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı maskesi görkemli birleşimi ile saçlarınıza maksimum etki oluşturacak bir bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Doğal bir saç nemlendiricisi ve saçlarınıza parlaklık katmak amacıyla kimyasal içeren kozmetik mamüllerine lüzum kalmadan, evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Bu mucizevi saç maskesi için gerekli malzemeler

1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı
1 tatlı kaşığı kadar bal

Uygulanışı

Bu maske saça olabildiğince nem kazandırmakta ve parlaklığını artırmaktadır. Bu maske saçta en çok 15-20 dakika durmalıdır.

Saçların beslenmesi için oldukça fazla saç bakım ürünü çıkarılmaktadır. Saç bakım kategorisi amacıyla kozmetik piyasasında birbirinden değişik bir sürü ürün bulunmaktadır. Bu tarz ürünler alınmak istendiğinde, saç tarzına göre alınmalı ve aynı vakitte alınan ürünün konusuna bakılmalıdır. Ürün, şayet çok kimyasal içeriyor ise saçlarınıza bakım gerçekleştirmek yerine, zarar verebilir. Bu sebepten ötürü her zaman saç tarzına ideal, bilinmiş, kaliteli ürünler seçilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Günün ilk saatlerinde Ay, 04:01-06:49 arası boşlukta kalıyor. Ardından 06:49 itibariyle Balık burcuna geçiş yapıyor. Enerjinizin azaldığı bir gündesiniz. Psikolojik olarak kendinizi yıpranmış hissedebilirsiniz.

Merkür’ün Uranüs ile gergin kontaklar kurduğu bugün içeresinde aşk hayatınızda ani tepkiler vermeyin. Bir anlık ağzınızdan kaçan kelimeler karşı tarafla aranızı bozabilir. Paranızla ilgili de aceleci kararlar almayın. Çocuğunuzu ilgilendiren haberler alabilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Ay, bugün 04:01-06:49 arası hareketini boşlukta sürdürüyor. 06:49 olduğunda Balık burcuna geçiş yapıyor. Sosyal çevrenizle vakit geçirebileceğiniz bir gündesiniz.

Merkür ve Uranüs arasında oluşan sert etkiyle bugün ailenize karşı ani çıkışlar yapabilirsiniz. Hiç istemediğiniz sözler sarf ederek kalplerini kırabilirsiniz. Evinizle ilgili bir borç veya yaptırım kararı olduğu haberini alabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün saat 04:01-06:49 arası Ay boşlukta kalıyor. 06:49 olduğunda ise Balık burcuna geçiyor. Kariyer hayatınızla ilgili meselelere odaklanabilirsiniz.

Merkür’ün Uranüs ile zorlu açılarda olması nedeniyle bugün aniden alacağınız bir haberle planlarınız değişebilir. Eğitim hayatınızda beklentilerinizle uyuşmayan gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kardeşleriniz, akrabalarınız ile ilgili haberler alabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Gün içinde Ay, 04:01-06:49 aralığında boşlukta kalıyor. 06:49 itibariyle ise Balık burcuna geçiyor. Bu saatle beraber seyahat planlarınız gündemde olabilir. Yapacağınız egzersizlerle beklediğinizden daha çabuk form tutabilirsiniz.

Merkür-Uranüs sert açısının hakim olduğu bugün maddi olarak dikkatli olmalısınız. Değerli eşyalarınızı bir anda gözünüzden ayırmanız istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Ay, sabah 04:01-06:49 aralığında boşlukta ilerliyor. Saat 06:49 olduğunda da Balık burcuna giriş yapıyor. Ödemeleriniz için harekete geçebilirsiniz. Miras konunuz gündeme gelebilir.

Merkür’ün Uranüs ile yaptığı sert kontak nedeniyle bugün gereğinden fazla tepkili olabilirsiniz. Bir anda sarf ettiğiniz kelimeler gerek iş, gerek sosyal çevrenizde eleştireler almanıza neden olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Günün başında Ay, 04:01-06:49 arası boşlukta kalıyor. 06:49’da ise Balık burcuna geçiş yapıyor. Genel olarak gün içinde evlilik ve ilişki hayatınızla ilgili sorular aklınızı kurcalayabilir. Duygusal tarafınızın ağır bastığı bir gündesiniz.

Merkür ve Uranüs arasındaki sert etkinin hakim olduğu gün içinde beklemediğiniz bir gelişme yaşayabilirsiniz. Bu geçmişteki bir olayla ilgili unuttuğunuz veya önemsemediğiniz bir konu olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sabah saatlerinde Ay, 04:01-06:49 arası boşluğa giriyor. Devamında 06:49’da Balık burcuna geçiyor. Bu saatle beraber ofis hayatınızdaki konulara yoğunlaşabilirsiniz. Duygusal olacağınız bir gündesiniz. Kararlar alırken mantığınızı devreye sokmayı unutmayın.

Merkür’ün Uranüs ile yaptığı gergin açı nedeniyle bulunduğunuz çevredeki insanların hakkınızdaki söylemlerine şahit olabilirsiniz. Bunu hiç beklemediğiniz dostlarınızdan bile görebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Saat 04:01-06:49 aralığında Ay, bugün boşlukta kalıyor. Sonrasında 06:49’da Ay, Balık burcuna geçiş yapıyor. Aşk hayatınızın ön plana çıkacağı bir gündesiniz. Kırgınlıklarınız olsa dahi aranızdaki duygusal bağla bugün affedici olabilirsiniz.

Gün içinde Merkür ve Uranüs’ün sert etkilerine şahit olacağız. Sizler bunu kariyer hayatında deneyimleyebilirsiniz. İşinizle ilgili beklenmedik bir haber alabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Günün ilk ışıklarında Ay, 04:01-06:49 arası boşlukta hareketini sürdürüyor. 06:49’da da Balık burcuna geçiyor. Aileniz bugün önceliğiniz olabilir. Onlarla vakit geçirmeyi ihmal ettiyseniz bugün gönüllerini alabilirsiniz.

Günün devamında Merkür-Uranüs zorlu görünümü gerçekleşiyor. Sizler akademik hayatınızla ilgili beklemediğiniz bir haberle karşılaşabilirsiniz. Yurt dışı başvurularınızda eksik evraklar olabilir. Seyahatlere dikkat etmelisiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Günün başlangıcında Ay, 04:01-06:49 aralığında hareketini boşlukta sürdürüyor. 06:49’da Balık burcuna giriş yapıyor. Yoğun ve iletişim yönünüzün aktif olduğu bir gün geçirebilirsiniz. Eğitimlere başlamak için araştırmalar yapabilirsiniz.

Merkür-Uranüs arasındaki sert görünüm bugün aktifleşiyor. Beklemediğiniz bir anda ani bir borçla karşılaşabilirsiniz. Bu haber ekonomik dengelerinizi alt üst edebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Ay’ın 04:01-06:49 arası boşlukta ilerlediği bir gündesiniz. Saatler 06:49 olduğunda ise Balık burcuna geçiyor. Gelirinizle ilgili harekete geçmek isteyebilirsiniz. Belki de kazandığınız paranın size yetmediğini düşünerek yeni fırsatlar araştırabilirsiniz.

Gün içinde Merkür-Uranüs zorlu açısının aktifleşmesiyle sizler bugün ilişki ve evlilik hayatınızı etkileyebilecek haberler alabilirsiniz. Ani tepki vermeden önce her şeyi açıklığa kavuşturmalısınız.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün saat 04:01-06:49 arası Ay, boşlukta kalıyor. 06:49 itibariyle Ay, sizlerin burcuna geçiyor. Enerjinizin ve şansınızın yükseldiği bir güne devam ediyorsunuz. Bugün ne yaparsanız yapın önceliğiniz kendiniz olmalısınız.

Merkür’ün Uranüs ile yaptığı sert açı nedeniyle bugün çalışma hayatınızda beklenmedik bir gelişme olabilir. Sağlığınızla ilgili konular düşündüğünüzden daha ciddi bir boyutta olabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Cansel Aşçi: chloe signature
2018-11-02 01:14:56
2018-11-02 01:14:55
2018-10-25 04:11:49