1. Cilt tipinize uygun temizleyiciyi kullanın. Dermatolog , “Yağlı veya akne eğilimli ciltler için salisilik jel veya benzoil peroksit yıkama harika çalışıyor” diyor. “Kuru olgun ciltler için nemlendirici glikolik veya sütlü temizleyici kullanın. Kahverengi lekeler veya melazma olan ciltler için alfa hidroksi asit temizleyici gibi parlatıcı bir yıkama kullanın.”

2. Çok fazla ürün kullanmayın.
Dermatolog ,
Aynı anda birden fazla cilt bakım ürünü kullanmak
büyük bir hatadır. Cildi sertleştirerek daha fazla çatlamaya ve gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir.

3. Hem gündüz hem de gece nemlendirin.
Dermatolog , “Nemlendirmek için en iyi zamanlar duştan çıktıktan hemen sonra ve yatmadan hemen önceki zamandır” dedi. Ağır kokulu losyonlardan kaçının ve sıfır tahriş ile günlük kullanım için yeterince yumuşak bir nemlendirici bulduğunuzdan emin olun.

4. Yüzünüze dokunmayın. Sadece bakterileri yaymaz ve çatlaklara neden olmaz – yara izine, kırışıklıklarda artışa ve hatta grip veya diğer virüslere yol açabilir.

5. İçini ve dışını nemlendirin.
Konuşan her cilt uzmanı hidrasyonun önemini vurguladı. Dermatolok , “Su eksikliği, daha az ışıltı ve daha fazla sarkma demektir” diyor. Nemlendirici formüllere sahip ürünleri (temizleme, nemlendirme ve yaşlanma karşıtı) seçmeyi öneriyor. Ve tabii ki günde yaklaşık sekiz bardak su için.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz