1. Asla ama asla makyajla yatmayın. “Makyajınızı çıkarmak, güzel, ışıldayan bir cilt ile donuk görünen ve gözenekleri tıkayan bir cilt arasındaki farkı yaratabilir”Ayrıca, siz uyurken, “makyaj gözeneklerinizin daha derinlerine itilebilir ve sivilceye neden olabilir”Dikkate alamayacağınız başka bir faktör: Bazı ölü deri hücrelerinin her gün dökülmesi amaçlanır, ancak 7/24 makyaj yapmak cildin yüzeyine yapışmasına neden olabilir.

2. Göz makyajınızı çıkarmak için bir TLC tonu kullanın. “Göz çevrenizdeki cilt, yüzünüzdeki en ince, en hassas cilttir”göz makyajınızı çıkarırken çok sert çekerseniz, cildiniz zamanla uzayabilir ve ince çizgiler daha belirgin hale gelebilir. Bunun yerine, gölgenizi, astarınızı ve maskaranızı silmek için hafif, aşağı doğru hareketler kullanın ve cildi tahriş etmeyen ve B5 ve E vitaminleri gibi cildi yatıştırdığı bilinen bileşenler içeren, yağlı olmayan bir göz makyajı temizleme formülünü tercih edin.

3. Sabahtan akşama kadar bol bol su için. Ve sadece spor salonuna giderken veya aşırı susadığınızda değil (bu noktaya gelirseniz, büyük olasılıkla zaten susuz kalmışsınızdır). İçeride ve dışarıda hidrasyon, cildinizi parlak tutmanın anahtarıdır.

4. Daima temiz bir yastık kılıfı üzerinde uyuyun. “Cildiniz yıkanmamış bir yastık kılıfından kir ve bakteri, makyaj izleri, ölü deri hücreleri, tükürük ve saç ürünü kalıntılarını toplayabilir”

5. Asla bronzlaşma yatağına uzanmayın. Birkaç kez bile olsa bir kabine vurmak, cilt hücrelerine DNA hasarı da dahil olmak üzere geri dönüşü olmayan etkilere sahip olabilir. cilt kanserinin en ölümcül formu olan melanom oluşturma riskiniz, bronzlaşma yataklarını kullanmaktan yüzde 59 oranında artıyor ve her kullanımda daha da artıyor. “Bronzlaşma yatakları, kolajenin parçalanması yoluyla cildin yaşlanmasını hızlandırır ve cilt kanseri riskini artırdığı gözlemlenmiştir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz