Kadınların Hamileyken İştah Kaybetmelerinin 3 Nedeni.

1. Sabah Bulantısı

Kadınların yemeyi bırakmasının bir numaralı nedeni, sahip oldukları sabah bulantısıdır. Sabah bulantılarının sadece sabahları olmadığını unutmayın-öğleden sonra veya gece saatlerinde de gerçekleşebilir. Bulantı ve kusma hissi, genellikle ilk trimesterde, ancak bazen ikinci trimesterde ve üçüncü trimesterde de yaşamak için oldukça normaldir.

2. Stres

Stres hem iç hem de dış faktörlerden kaynaklanabilir. Bazı kontrol edilebilir dış faktörler, yeni bir bebeğin aile üzerinde sahip olacağı finansal etki hakkında endişelenmeyi içerir. Henüz bir tasarruf planı başlatmadıysanız, şimdi başlayabilirsiniz.

Tek bir anneyseniz veya ev dışında çalışacaksanız, bebek geldikten sonra ne olacağını düşünmek stresli olabilir. Bütün bu küçük şeyler size endişe ve strese neden olur.

Stres iki şeyden birini yapacaktır: yiyecek tüketimini artırın veya azaltın. Ayrıca gebelik nedeniyle zaten orada şiddetli kas ağrısı ve baş ağrısı yaşamaya neden olabilir. Bu sorunlar iştahınızı da etkileyecektir.

3. Kabızlık

Bedensel hormonlar ruh hali ve kabızlık gibi sorunların bir dizi neden olur. Bağırsak kaslarınız rahatladığında, sindirim sistemindeki yiyecekleri yavaşlatır. Bu kabızlığa yol açacaktır. Kabızlık, özellikle hamile kadınlar için çok şey alır. Bazen, rahatlamak yemek yemekten daha iyidir.

Gördüğünüz gibi, iştah kaybının birçok nedeni vardır, bu yüzden diyetinizde ve rutininizde değişiklik yapma zamanı. İlk, ikinci veya üçüncü trimesteriniz olsun; siz ve doğmamış bebeğiniz için sağlıklı seçimler yapmak için asla geç olamazsınız.

1. Küçük Yemekler

Günde üç büyük öğün yemek yerine, yemeklerinizi daha küçük olanlara ayırın. Tam hissetmeyeceksin ve sabah bulantısının yan etkileri olasılığını azaltacaksın. Onlar hafifletmek ve tamamen sabah bulantısı belirtileri durdurmak gibi, diyet zencefil çayı veya zencefil hapları ekleyin.

2.Gıda Grupları

Bir beslenme uzmanı veya doktorunuzla gıdalar ve takviyeleri hakkında ne kadar kilo alacağınızın yanı sıra konuşmak önemlidir. “İki kişilik yemek” kuralını görmezden gelin. Daha fazla ama sağlıklı yemek istiyorum. Unutmayın, bebeğiniz de besin alıyor.

Ortalama kalori alımı ve ağırlığı için, ilk trimesterin sadece 100 kaloriye ihtiyacı vardır. Sadece ikinci ve üçüncü trimesterde yaklaşık 300 kalori eklemeniz gerekir. Birden fazla bebek için bu miktarı artırmanız gerekir.

Ayrıca diyetinize daha fazla yağ ve lif eklemelisiniz, ancak unutmayın, ılımlılık anahtardır. Eklenen lif ile kabızlık muzdarip şansınızı azaltır.

3. Hidrasyon

Kabızlık ile ilgili şansınızı azaltmak istiyorsanız su esastır. Dengeli bir sodyum seviyesi sağlamak için su ve düşük şeker suları gibi sıvılar eklediğinizden emin olun. Bu, vücudun yüksek tansiyon veya hatta idrar yolu enfeksiyonu geliştirmesini durduracaktır. yapmanız gereken daha az komplikasyon, daha az iş ile uğraşmak.

4. Mümkün Olduğunca Rahatlayın

Dinlenmek için birçok yol vardır – okuma, şekerleme, pilates, gebelik yoga veya yürüyüş. Ayrıca derin nefes alabilir – sadece emeğe hazırlanmak için değil, stresinizi serbest bırakmak için. Rahatlayarak, kabızlık, yüksek tansiyon ve diğer sorunların olasılığını da azaltıyorsunuz.

Doktorunuzla Ne Zaman Konuşmalısınız.

Eğer kilo için her şeyi yaptım ama hala hamile iken kaybediyorum diyorsanız, iki çok sorunlu komplikasyonların sonucu olabilir. Bu, doktorunuzla konuşmanız gerek anlamına geliyor.

Hiperemezis Gravidarum

Birçok hamile kadın durumu göz ardı eder, çünkü kusmak ve hamileyken midenize hasta hissetmek doğaldır. Ancak, bütün gün devam ederse veya üçüncü trimesterinize kadar sürerse, doktorunuzla konuşmanız gerekir. Normal olsa da, doktorunuz sizin ve doğmamış bebeğinizin sağlıklı olmasını sağlamak için bunu bilmelidir.

Depresyon

Stres normal ama sıradışı stres ve aşağı koşmak duygu depresyon belirtisi olabilir. Buna hemen bakılması gerekiyor. Hamile kalmadan önce antidepresan alıyor olsaydınız, doktorunuza bildirmekten çekinmeyebilirsiniz. Hamilelik öncesi bir yeme bozukluğu olsaydı, aslında hamilelik sırasında kilo verebilir. Herhangi bir işaretin normalin ötesinde olduğunu düşünüyorsanız, bu konuda doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Yapabileceğiniz en iyi şey, mucizenin bu döneminde olabildiğince olumlu olmaktır. Ne boyutta olursanız olun çok güzelsiniz. Unutmayın, bir bebek bu hayata getirmek isteyeceğiniz tek şey olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz