Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ?

Göz altı morluklarına çözüm

Gözaltı morlukları çirkin bir görünüme sebebiyet verebiliyor. Buradaysanız tahmin edebiliriz ki; Gözaltı morluklarından kurtulmanın kesin yollarını arıyorsunuz. Biz sizlere doğal yolları önereceğiz. Büyük ihtimalle sizde kimyasal ürünlerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorsunuz. Bu bizim içinde geçerli. Sizlere zararı olan hiçbirşeyi öneremeyiz.

Göz altlarında meydana gelen koyu renkli halkalar, çirkin bir görüntüye sebep olan cilt problemlerinden birisidir. Bu çirkin görüntüden kurtulmanın doğal bir göz serumu çözümü var. Evde çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu göz serumu sayesinde gözaltı morluklarından kesin olarak kurtulacaksınız.

Evde Göz Serumu Yapımı

Gerekli Malzemeler:

  • Saf badem yağı
  • Aloe vera jeli

Aloe Vera Jeli Göz Altı Morluklarını Yok Ediyor!

Aloe Vera jelini, uygun bir kasenin içerisine, 1,5-2 çay kaşığı civarlarında koyuyoruz. Verdiğimiz bu ölçüler ile hazırladığımız göz serumu, Yaklaşık 7 seans için yeterli ölçüdedir. Tabi ki ölçüleri kendinize göre, kullanacağınız seans sayısını göz önüne alarak belirleyebilirsiniz.

Badem Yağı Göz Altı Morluklarını Geçirir Mi ?

Göz altı morluklarından, koyu renkli halkalardan doğal yollar ile kurtulmak için hazırlayacağımız göz serumu için gerekli malzemelerden ikincisi ise badem yağıdır. Saf Badem yağı olmasına dikkat ediniz. Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz badem yağından da cam kasemize ekliyoruz ve karıştırıyoruz.

İpucu:

Badem yağı ve aloe vera jeli, birbirine homojen olarak karışma konusunda tıpkı zeytinyağı ve su gibi ayrılmaya müsait yapıdadır. Bu yüzden her kullanımdan önce karışımı iyice karıştırdıktan sonra uygulamalısınız.

Eğer göz altı bölgesinde kırışıklıklar varsa , her iki içeriğin miktarlarını eşit tutabilir veya badem yağını daha fazla ekleyebilirsiniz. Cilt tipiniz kuru ise, yine badem yağı oranını daha fazla tutabilirsiniz. Hazırladığımız serumu, kuru ve serin bir ortamda muhafaza edin. Güneş ışığına maruz kalmamasını sağlayın. Özellikle yaz aylarında buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz.

Hızlı Linkler

›Nasıl Kullanılmalı?

›Ne Zaman Kullanılmalı?

›Bu Serumun Faydaları Nedir?

Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız göz serumunu, gözaltı bölgesine hafif vuruşlarla ve masaj yaparak uygulayın. Göz çevresi cilt dokusu hassas olduğu için, masaj hareketleri ile karışımı bölgeye iyice yedirin.

Ne Zaman Kullanılmalı?

• Akşam yatmadan önce her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz. Uygulamaya geçmeden önce yüzünüzde makyaj kalıntıları varsa önce temizleyin ve yüzünüzü bol su ile yıkayın ve karışımı tarif ettiğimiz gibi uygulayın.
• Aynı zamanda dışarı çıkmadığınız günlerde gün içinde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu Serumun Faydaları Nedir?

 

Bu serumu düzenli olarak kullandığınız zaman, gözlerinizin altında nasıl bir fayda sağlayacağına bir göz atalım:

  • Badem yağı göz altı derisini etkin bir şekilde temizleyen çok etkili bir maddedir. Badem yağı, göz altı bölgesinde meydana gelen ince çizgileri azaltmada çok etkilidir. Dışarıda yüksek ücretlerle satılmakta olan birçok göz kreminin ana maddesi olarak badem yağı kullanmaktadır. Bu kremlere yüksek ücretler ödemek yerine, evde kendinizin hazırladığı doğal göz bakım serumu kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Ciltteki kırışıklıkların oluşma zamanını geciktirir ve hali hazırda oluşan cilt kırışıklıklarını azaltır. Yani, sadece morlukları ve koyu halkaları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda cildi sıkılaştırır.
  • Badem yağı, içerik bakımından en az yağ barındıran yağ olduğu için, özellikle yağlı cilt tipine sahip kadınlar da gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Çok yağlı bir cildiniz varsa aloe vera içeriğini daha fazla tutabilirsiniz.
  • Aloe vera cildi rahatlatır ve yorucu bir günün ardından sizi rahatlatır.
  • Her ikisi de bu çirkin koyu halkaları ortadan kaldıran mükemmel bir karışımdır.
  • Bu mükemmel badem yağı ve Aloe Vera karışımını, aynı zamanda makyaj temizleyicisinin yerine de kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki makyaj kalıntılarını kaldırır.
  • Bu karışım her ne kadar bir göz serumu olarak kullanılsa da, aynı zamanda vücudunuzun tamamına haftada bir kez uygulayarak genel vücut bakımınızı doğal yollarla yapabilirsiniz.

Deneyin ve sonuçlarını kendiniz görün.

Sonraki yazımızda görüşürüz. Kadın Bloğu Kadınların Adresi web sitemizin diğer içeriklerine göz atmayı unutmayın.

 

Epidermis Lazer Epilasyon Tedavileri

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz