Kişisel bakım adına yapılan her şey aslında anlık yararları olsa da doğru yapılan bakım geleceğe bir yatırımdır. Vücudunuzu sağlıklı ve zinde tutmak aynı zamanda uygun bir görüntü elde etmek için her gün kısa bir süre düzenli olarak egzersiz yapmak size anlık ve ileriye yönelik çok yararlı olacaktır. Alışkanlık egzersizi programı vücudunuzun bir süre sonra uyumasına ve uyum sağlamasına imkan tanır.

Nasıl Fit Kalınır ? 

Fit Görünmek İçin Ne Yapmalı ?

Tüm kasları tahta yaparak çalıştırmak

Plank son zamanların en pratik ve etkili egzersiz alışkanlığıdır. Çıkıntı pozisyonuna kadar uzanarak dirseklerin ayak parmağı desteğiyle 90 derecelik açı ile tutulması ve düz çizgi oluşturulması sureti ile yapılan tahta, kalça ve karın kaslarının kasılmasından kaynaklanan bir egzersizdir . Günde üç defa 30 saniyeliğine uygulanan egzersiz, vücudun düzenli yapılırken şekillendirilmesinde etkili bir yöntemdir.

Günde bir saat doğa yürüyüşü

Plajın veya yeşil alanın çevrelediği, temiz havanın hakim olduğu şehir trafiğinden daha uzak bir ortamda, günde bir saat yürümek, karın kasları ve bacak kaslarını çalıştırmak çok rahatlatıcı ve faydalı olacaktır, ayrıca kalbi iyi kullanmanız sağlanacaktır. Yürüyen bant da yürüyüş için iyi bir alternatiftir.

Asansör yerine merdiven kullanma

Uzman doktorlardan spor atlarına kadar herkese asansörler yerine merdiven kullanılması önerilir. Merdivenlerden çıkmak özellikle bacaklardaki kasların ve kalçanın çalışmasında etkilidir. Böylece zamanla yağlar atılır ve alt kısımlar daha kaslı olabilir.

Tüm kaslar Air Squat ile hareket ediyor

Air Squat vücuttaki tüm kasları çalıştıran çok pratik bir egzersiz programıdır.

Air Squat Hareketi:

Bacaklar omuz genişliğinde açılır, kollar karşı tarafa doğru açılarla uzatılır ve vücut kalça dikey bir konumda olacak şekilde bir yere çömeltir. Nefes alırken çömelmekte ve kalkarken nefes kontrolü kontrollü bir şekilde verilmeli ve kontrol edilmelidir.

Bisiklet Sürerek Yağ Yakmak

Bisiklet, başta bacaklar ve karın olmak üzere tüm vücudu etkileyen bir spor biçimidir. Bir yandan vücuda yeni hava ve pedal takmak vücudu uzun belde tutuyor ve sağlıklı bir yaşam için zemin hazırlıyor.

İp Atlayarak Yağ Yakmak

Günde 10 dakika ip atlamak yağ yakımı için faydalı olacaktır. Şunlara dikkat etmenizde fayda var!

  • Beton zeminleri seçmeyim
  • Ayakkabı kullanın (esnek)
  • Başlamadan önce ısının
  • Bel fıtığı rahatsızlığını veya bacak eklemlerinde problem varsa ip atlamayın.
 
Fit ve güzel bir vücuda sahip olmak bazen zor olsada hiçbir zaman imkansız değildir. Aşırı kilolardan kurtulmak, yağ ve kas oranını dengelemek, düzenli egzersiz ve beslenme planıyla iyi bir görünüm elde etmek mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz