Dudaklarınızın daha da koyulaşmasının birkaç nedeni vardır: sigara içmek genellikle 1 numaralı suçludur.Öyleyse başka ne…?dudaklar

 

Diğer nedenler arasında diyet, stres, güneşe maruz kalma, kirlilik, hormonal değişiklikler veya pH dengesizlikleri, alerjiler…

Tamam, her zamanki gibi dalıyorum.

1. Adım: Hazırlık

Eksfoliyasyon ölü deri hücrelerini uzaklaştırır, böylece nem ve dudak aydınlatma tedavilerinin hızlı ve derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Dudaklarınızı haftada 2-3 kez ovalayın ve hemen ardından dudak maskesi uygulamıyorsanız, zeytinyağı ya da dudak kremi ile kurulayın.

 • Vazelinli dudaklarınızı nazik ve dairesel hareketler kullanarak,yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla hafifçe fırçalayın. Ilık suyla durulayın.
 • Her gün bal ve kabartma tozu ile birlikte 1 çay kaşığı karıştırın. Karışımı dudaklarınıza uygulayın; birkaç dakika açık bıraktıktan sonra ölü cildi gidermek için hafifçe ovalayın.
 • Birkaç damla su ile az miktarda iri şekeri karıştırın. Karışımı dudaklara uygulayın ve dairesel hareketlerle ovalayın. Ilık su ile yıkayınız.

2. Adım: Uygulama

Dudaklarımızın derisi sadece 3-5 hücre katmanına sahiptir ve son derece narindir. Ayrıca, dudaklarda yağ üreten bezler yoktur ve bu nedenle daha hızlı kururlar. Bu yüzden sürekli beslenmeye ihtiyaçları var.

 • Limon suyu cildi aydınlatır ve ölü hücreleri keser. “Dudak maskesi” yaparak koyu dudakları hafifletmek için doğal gücünü kullanın: eşit miktarda bal, yoğurt ve limon suyunu kalın bir macunla karıştırın. Macunu dudaklarınıza uygulayın ve en az bir saat bekletin. Daha sonra ılık su ve parmak uçlarınızla dairesel hareketler kullanarak temizleyin.
 • Sütteki laktik asit cilt aydınlatma bileşenlerinden biridir. Bir pamuklu ped üzerine birkaç damla uygulayın ve dudaklarınıza yerleştirin; gece boyunca bırakın ve sabahları yıkayın.
 • 4-5 temiz gül yaprakları ezin ve bir macun yapmak için onları yeterli bal ile karıştırın. Bu macunu dudaklarınıza günde iki kez uygulayın; durulamaya gerek yoktur. Cildi yumuşatan bal ve gül yapraklarını geri getiren rengin birleşimi, koyu renkli dudakları hafifletmek için mükemmel bir tedavi sağlar.

 

Adım 3: Koruma

Dudaklarımızın derisinin doğal bir koruması yoktur, bu da onları dolgun, pembe ve sağlıklı tutmak için daha fazla özen göstermemiz gerektiği anlamına gelir.

 • Dudaklarınızı yumuşak, esnek ve nemlendirerek aloevera, avokado yağı, balmumu, A ve E vitaminleri, çay ağacı, hindistancevizi yağı, jojoba yağı ve kakao yağı gibi saç kremi içeren balsamları ile nemlendirin.
 • Gündüzleri, en az 15 SPF olan balsamları seçin, çünkü dudaklar doğal güneş korumasına sahip değildir ve bu nedenle aşırı pigmentasyona son derece meyillidirler.
 • Unutmayın, sigara içmek sadece dudakları kurutmakla kalmaz, aynı zamanda kan hücrelerine gerekli beslenmeyi sağlayan dudak derisine oksijen beslemesini azaltır.
 • Susuz kalmaya neden olan aşırı kahve, çay ve alkol için aynıdır. Yeterli miktarda su içerek dudaklarınızı nemli tutun.
 • E Vitamini bakımından zengin yiyecekler dudakların yumuşak ve esnek kalmasına yardımcı olur. Bu yüzden daima meyve ve sebzeleri ilk tercihiniz yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz