Bebeklerin ağlamasının nedeni her zaman açlık değil..İşte bebeğinizin yedikten sonra ağlayacağı 5 temel neden;

Bir bebek tatlı bir sevinç demetidir. En azından ağlamayı bırakana kadar neden ağladığını anlayamazsınız. Bu anlayış eksikliği, ebeveynlerde hayal kırıklığı ve zarar verici duygulara neden olabilir. Kendilerine acaba kötü bir ebeveyn miyim diye sorabilirler çünkü tatlı bebeklerinin neden ağladığını bilmezler.

Anlamanız gereken şu: bebekler çok sebepten ağlayabilirler. Bu olay sizin ebeveynliğinizin bir kanıtı değil. Bebeğiniz ağlıyorsa, bunun bir nedeni var.

Örneğin, bebeğiniz yedikten sonra ağlayabilir. Şok edici, değil mi? Yemek yedikten sonra uyumak isteyeceğini düşünebilirsiniz. Birçoğu uyurken ağlayanlarıda olacaktır. Peki onlar neden ağlıyor biliyor musunuz? Bu bilgi olmadan onları mutlu etmek için nasıl adımlar atabilirsiniz?

Ağlayan bir bebeği yedikten sonra nasıl durduracağınızı bilmenin tek kesin yolu, ilk etapta ağlayacakları tüm nedenleri öğrenmektir.

 

Bir Bebeğin Beslendikten Sonra Ağlamasının 5 Nedeni

Bir bebeğin ağlamasıyla ilgili herkesin varsaydığı ilk şey, aç olmaları. Ama, yemekten sonra gelen ağlamanın sebebi ne? Hala aç mı, yoksa başka bir şey mi? Ağlamalarının 5 potansiyel nedeni vardır;

– Formül
– Gaz
– Kolik
Asit Reflü
– Gıda Alerjisi

Asit Reflü

Bebekler gstroözofegeal reflü hastalığı kısaca, GÖRH’e muzdarip olabilirler. Bazı bebekler için, mide ve yemek borusundaki kas tamamen olgunlaşmamıştır ve yiyeceklerin geri akmasına neden olabilir. Prematüre bebekler GÖRH’ye çok duyarlıdırlar. Bununla birlikte, sıvı bir diyette olan bebekte bu durumdan muzdarip olacaktır.

Kolik

Bebeğiniz 3 aylık veya daha az ise ve üç gün boyunca en az 3 saat ağladıysa, zavallı bebeğinizde kolik vardır. Bu bölümler geceleri daha fazla olma eğilimindedir. Kolik bir bebeğin belirtileri arasında yumruklarını sıkmak, kırmızı yüz ve bacaklarını göğsüne çekmek bulunur.

Gıda Alerjisi

Giderek daha fazla bebek gıda alerjileri çekiyor. Örnğin, bebeğinizi emzirirseniz, yediğiniz şey bebekte alerjik reaksiyona neden olabilir. yumurta ve sut bu sorunun büyük suçlularıdır.

Formül

Bebeğinizi formülle beslerseniz, 0 / 0 buna bir tepki yaşıyor olabilir. Tüm formüller aynı değildir. Çeşitli parçalardan oluşur. Bebeğinizin küçük karnının sindirmesi için birkaç marka test edip doğru olanını bulmak gerekir.

Gaz

Bebekler, yetişkinler gibi, yemek yediklerinde havaya girerler. Bebeğinizi biberonlar besliyorsanız, daha fazla hava alırlar ve bu onların karnında gaz olarak sıkışır. Bu onlara biraz rahhatsızlık verebilir. Bebekleri emzirmekte hava almalarına neden olabilir, sadece daha az gaz sıkışmasına duyarlıdırlar.

Son Olarak 4 İpucu

Tamam, şimdi bebeğin neden yedikten sonra ağladığını biliyorsun. Ağlamayı azaltmak veya ortadan kaldırmak için hangi çözümlerin yardımcı olacağını anlamanın zamanı geldi. Umarım bebeğinizi daha iyi hissettirecek ve sinirlerinizi biraz rahatlatacak dört şey vardır.

– Gıda Sorunlarıyla İlgili

Bebeğinizi formüllerle beslerseniz, formülü değiştirmeyi düşünün. Bebekler gibi, tüm formüller eşit oluşturulmaz. Bebeğiniz süper hassas bir mideye sahip olabilir, bu da gerçekten işe yarayan bir tane bulmadan önce birkaç formül denemeniz gerektiği anlamına gelir.Sorun gıda alerjileri ile kaynaklanıyorsa, diyetinizdeki yiyecekleri ortadan kaldırmak (emzirmeniz şartıyla) bebeğinize şeylerin büyük şemasında yardımcı olabilir. Birçok doktor emziren annelere yumurta, süt, yeşillik ve Mısır gibi gıdalardan kaçınmalarını önerir.Beslendikten sonra, bebek aşırı sıkıntı içindeyse ve tuhaf renkli bir tabureye sahipse, çocuk doktoruyla endişeniz hakkında konuşun.

Asit Reflü ile Başa Çıkmak

Asit reflü ile başa çıkmanın en basit yolu bebeği yere yatırmak değil, dik tutmaktır. Bebeğinizi besledikten sonra bebeğinizi yaklaşık 30 dakika omzunuzda tutun. Bu yemek borusu geliyor gıda tutar. Bu süre zarfında kilo alımı çok önemli olduğundan, yiyeceklerinin midelerinde kalmasını istersiniz.

– Gaz ile Başa Çıkmak

Gazlı bebeğinize yardım etmenin birkaç yolu vardır:

* Yedikten sonra 30 dakika boyunca omzunuzda dik oturmalarına izin verin.
* Onları geğirmeyi, sırtlarının altından başlayıp yukarı doğru hareket etmeyi deneyin. Bunu nazikçe yaptığından emin ol.
* Herhangi bir gaz kabarcıklarını Yukarı itmeye yardımcı olacak dolaşım hareketlerinde alt sırtlarını ovun. Bu yardımcı olmazsa, sıkışan kabarcıkları gevşetmek için bebeğinizi hafifçe havaya kaldırın.

– Kolik ile Başa Çıkmak

Kolik bir bebeğin karnında gaz olabilir, bu da her zaman ağladıklarında olur. Alıyor bir bebek yok, daha fazla ağlıyor, daha fazla hava. Eğer yer alan diğer belirtiler fark ederseniz, onların doktor diğer olası sorunları ekarte etmek onları bakmak var.

Kolik yaş altı hafta civarında kendini çözmek eğilimindedir ve dört ay tamamen gitti. Kolik için etkili bir tedavi olmamıştır, bu yüzden şimdilik, bir bekleme durumu. Yapabileceğiniz tek şey, bebeğin ağlama – geğirme, bebek bezi değişimi, çok sıcak veya soğuk, diş çıkarma vb. azaltmak zorunda kalabileceği diğer olası sorunları ortadan kaldırmaktır.

Bebeğinizi sallayarak, bir şarkı söyleyerek, kundaklayarak veya tekrarlayan bir şey oynayarak rahatlatabilirsiniz.

-Akılda Tutulması Gerekenler-

Bebeklerin ağlaması normaldir – ve çoğu ebeveyn otomatik olarak ağlamanın açlıktan kaynaklandığını düşünür. Ancak, bebeğinizi sadece beslediyseniz, ağlama açlıkla ilgili değil, tamamen başka bir şeyden kaynaklanmaktadır. Kaçmak, gıda alerjileri veya yukarıda belirtilen potansiyel sorunlardan herhangi birine ihtiyaç duyan hava sıkışabilir. Bir eleme işlemi yaparak bu sorunları çözebilirsiniz. Bir şey işe yaramazsa, başka bir şey deneyin.

Sonunda bebeğinizi mutlu ve bu arada kendi sinirlerinizi yatışmış bir halde bulacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz