Argan Yağının Saça Faydaları

50 yaşıma bastığımda ne oldu? Kırışıklıkların daha belirgin olduğu ve saçlarımın kuru ve donuk olduğu neredeyse bir gecede görünüyordu. 50 yaşın üzerindeki kadınların vücutları, yıllarca daha düşük hormon üretiminin izlerini göstermeye başlar. Yavaş yavaş meydana gelen bir gecede fenomen gibi görünen şey. Doğanın çarelerinden biri olan argan yağı ile trendi yenilemem ve tersine çevirmem gerekiyor.

Yirmili yaşlarımızdan itibaren vücudumuz, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu her hormonu daha az üretmeye başlar. Daha düşük üretim seviyeleri ile cildimiz elastikiyetini kaybetmeye başlar ve sarkar. Saçlarımızda daha az nem ve yağ vardır, bu da daha kuru ve daha kırılgan saçlara yol açar. Vücudumuzu en iyi şekilde olduğu yerde tutmamızın çözümü, onları uçucu yağlar ve diğer besinlerle takviye etmektir.

Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal bir parçasıdır ve herkesi etkiler. Bununla birlikte, birçok insan kırışıklıkların görünümünden hoşlanmaz ve sonuç olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaşlanma karşıtından hoşlanmaz.

Cilt kırışması

İnsanlar yaşlandıkça doğal olarak kırışıklıklar ortaya çıkar. Kırışıklıklar, yaşlanma sürecinin doğal bir parçasıdır. İnsanlar yaşlandıkça ciltleri daha ince, kuru ve daha az elastik hale gelir, bu da kendisini hasardan daha az koruyabileceği anlamına gelir. Bu, ciltte kırışıklıklara, kırışıklıklara ve çizgilere yol açar. 

Yaşlanmanın bu semptomlarının üstesinden gelmek için, çeşitli cilt bakım ürünleriyle cildimizi nem ile yenileriz. İnsan vücudunun kabaca yüzde 75’i sudur. Su, hücrelerin içinde, kan damarlarının içinde ve hücreler arasında bulunur. Kullanılan ürünlerden bazıları cildimizin ihtiyacı olan besinleri içerirken, diğerleri vücudumuzun doğal olarak nem ve daha sağlıklı bir cilt oluşturmasına yardımcı olur.

Kuru saç

Hepimiz uzun bacaklı kıyafetlerimiz ve güzel saçlarımızla muhteşem görünmek istiyoruz. Saç incelmesi ve kuru saç 50 yaşın üzerindeki her kadını etkiler. Vücudumuzdaki bu etkilerin üstesinden gelmek için birçok araştırma yapılmıştır. Yaşlanan cildimiz için nem bakımından zengin ürünler kullandığımız gibi, hormon dengesizliklerini aşan ve saçları kurutan saç ürünleri kullanmamız gerekiyor. Saçlarımızı yıkamak ve tedavi etmek için kullandığımız ürünler , yaşlanmanın etkilerinin üstesinden gelmek için saçımıza nem ve besin eklemelidir.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz