Ağda Acısı Nasıl Azaltılır?

Ağda Acısı Nasıl Azaltılır? Ağda Acısı Çekmemek İçin İşlemden Önce Yapılabilecek Yöntemler Nelerdir?

 

Kadınlar kadar erkeklerinde günümüzde sıklıkla yaptırdığı ağda işlemi genel olarak acılı yöntemler arasında yer almaktadır. Çeşitli yollarla ağda  acısı hafifletilebilir. Fakat ağda genellikle her ay uygulandığı için ve vücuttaki bazı bölgelerin, diğer bölgelere oranla çok daha hassas olduğu için kişilerin acı eşiği el verdikçe, ağdanın acısının azaltılabileceği de unutulmamalıdır.

Ağda Acısı Çekmemek İçin İşlemden Önce Yapılabilecek Yöntemler

Kişiler, ağda işlemlerini kendi vücutlarına kendileri uyguladığında acıya daha çok dayandıkları bilimsel şekilde kanıtlanmıştır. Fakat başka kişilerce uygulanan ağda işleminde çok daha fazla acı çekildiği de yine kanıtlanmış veriler arasında yer almaktadır. Öncelikle ağdadan önce kese yaparak vücuttaki kirleri yok etmek ağda sırasında, ağda bantlarının sadece kıl köklerine yapışmasını sağlar. Sadece kıl köklerine yapışmayı başaran ağda bantları da kişiye her zamankinden daha az acı verir.

  • Ağdadan önce kese yaptıktan sonra vücudun nemlendirilmesi, yağlanması ya da kremlenmesi çok yanlıştır. Vücudun bu ürünleri emme süresi oldukça uzundur ve ağda sıvı olan herhangi bir madde ile etkileşime geçtiğinde işlevini yitirerek kıl çekme ve kıla yapışma potansiyelini kaybedecektir. Ağda işleminden sonra acının biraz daha hafiflemesi için yağlanma aşaması doğru bir aşama olarak görülmektedir.
  • Ağdadan önce yapılabilecek bir diğer yöntem ise, ağda yapılacak bölgeye dökülen bebek pudrasıdır. Bebek pudrası ile ağdanın gücü biraz daha artırılabilir. Ayrıca, pudra kişinin acı eşiğini yükseltirken; ağdanın aslında daha acısız olmasına yardım eder. Bunun dışında özellikle genital bölgede çekmelere bağlı olarak yaralanma, kanama ya da şiddetli acı hissi için kesinlikle, ağda yapılmadan önce ağ bölgeye pudra dökülmesi önemlidir.
  • Ağdanın yeterince sıcak olması da kişilerin acı çekmesini engeller. Soğuk kalmış ve sert ağdalar her zaman kişiye daha fazla acı verecek ve yaralanmasına neden olabilecektir. Çok sıcak ağdalar ise kişilerin vücutlarında yanma gibi sorunlarla karşılaşmasını sağlayabilmektedir. Vücut ısısına uygun derecelerde ısıtılmış ağdalar her zaman daha net sonuçlar verecektir.
  • Ağdanın yapılacağı mekânın aşırı sıcak olması, hiçbir şekilde hava almaması da ağda yapılan kişide acı çekme oranının yükselmesine neden olacaktır. Soğutulmuş, soğuk havanın sürekli devir daim yapıldığı ağda odalarında kişilerin ağdaya bağlı olarak daha az acı çekmesi mümkündür.

Hiçbir yöntem, ağdanın acısını tamamı ile yok etmemektedir. Sadece ağda acısını hafifletmek için uygulanan yöntemlerle, her zamankine göre daha az acı çekilmesine yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz